Закон і Бізнес


Про наслідки недофінансування судової влади попередила ВРП


.

11.10.2021 18:10
2140

Відтік кваліфікованих та досвідчених кадрів із судової влади, зупинка відправки поштової кореспонденції та, врешті решт, обмеження права громадян на доступ до правосуддя. Як недофінансування впливає на Феміду?


До Вищої ради правосуддя надходять численні звернення судів з усіх регіонів України про їх неналежне фінансове забезпечення, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на прес-центр Ради.

Тож ВРП попередила про «ефект доміно», який спричиняє відсутність достатнього фінансування судів.

Наочним прикладом є невтішна динаміка фінансування судової влади за останні роки: 2017 рік – 79,1 %; 2018 рік – 77,9 %; 2019 рік – 69,5 %; 2020 рік – 64,4 %.

Критичний стан виплати заробітної плати працівникам апаратів в українських місцевих та апеляційних судах призводить до масового звільнення кваліфікованих, досвідчених кадрів.

Водночас у судах скаржаться на дефіцит коштів для забезпечення поточної роботи – надсилання поштової кореспонденції, оплати інтернет-зв’язку та комунальних послуг тощо.

У результаті громадяни позбавляються конституційного права на доступ до правосуддя та судовий захист своїх прав і свобод.

Таким чином, відсутність гідного фінансування судової влади впливає на ефективність здійснення правосуддя та є прямим втручанням у її незалежність.

Зазначається, що у зв’язку з цим Вища рада правосуддя пропонує внести зміни до законодавства, визначивши посадовий оклад працівників апаратів судів з урахуванням інстанції суду у відсотковому співвідношенні до посадового окладу судді та із застосуванням регіонального коефіцієнта.

Закон і Бізнес