Закон і Бізнес


129 суддів ВС проти п’ятнадцяти – Пленум направить подання до КС


.

08.10.2021 13:47
2998

Верховний суд підтримав проект постанови звернення до КС. Він включає чотири позиції. Щодо трьох питань цього переліку, як зауважила Голова ВС Валентина Данішевська, КС уже ухвалював рішення.


Сьогодні, 8 жовтня, у День юриста, у Пленумі Верховного суду узяли участь 144 «верховника». Голова ВС В.Данішевська поздоровила юридичну спільноту зі святом: «Сил, натхнення, мудрості, здоров’я вам та вашим сім’ям», - побажала вона.

17 вересня Пленум відклав одне з питань порядку денного – щодо розгляду звернення Вищої ради правосуддя стосовно звернення до Конституційного суду з приводу неконституційності окремих положень закону №1635-IX.

За цей час, як зазначила В.Данішевська, підготували текст звернення. «Верховники» мали тиждень, аби подати пропозиції стосовно даного проекту постанови. Очільниця ВС повідомила, що такі пропозиції надійшли лише напередодні пленуму: «Всі вони стосувалися посилення аргументації даного звернення».

Чотири питання, які порушуються у проекті постанови ВС стосуються:

По-перше, стабільності роботи ВРП (аби убезпечити орган від зупинки його діяльності, щоб він міг продовжувати виконувати свої функції).

По-друге, унеможливлення повторного оцінювання суддів (як наголосила В.Данішевська, дане питання стосується усіх суддів).

По-третє, ВС наголошує, що члени суддівських органів не мають звільнятися законами та нормативно-правовими актами.

Четверте, рішення мають прийматися у відповідності до Конституції (дане питання стосується роботи Етичної ради).

«Судова влада не перешкоджає реформі. Звернення до КС має убезпечити реформу від порушень Конституції. Звернутися до КС – обов’язок ВС, адже цього хочуть інші органи. Ми не хочемо, щоб дії Етичної ради оскаржувалися до суду. ВС не підриває реформу, а лише посилює її», - зазначила В.Данішевська.

Закон і Бізнес