Закон і Бізнес


Руйнування пірамід


№11 (1101) 16.03—22.03.2013
1549

Уряд схвалив законопроект, яким передбачено заборону на створення фінансових пірамід. За їх організацію можна буде отримати до 8 років тюрми.


Як відзначають у Кабміні, чинні норми недостатньо забезпечують громадян від фінансових пірамід. Зокрема, закон «Про захист прав споживачів» не може бути застосований до фінансових пірамід, оскільки їх учасники не є суб’єктами, на які поширюються норми цього акта.

Новації передбачають визначення поняття «фінансова піраміда», встановлення заборони на її створення, сприяння діяльності та поширення реклами. Також за організацію або сприяння діяльності піраміди пропонується встановити кримінальну відповідальність. Максимальне покарання за умисне створення групою осіб пірамід в особливо великих розмірах передбачене у вигляді позбавлення волі до 8 років з конфіскацією майна.

Прийняття закону має зменшити соціальне напруження та підвищити рівень довіри громадян до фінансових установ і послуг, які ними надаються, посилити захист майнових прав та інтересів громадян. Варто відзначити, що наразі в парламенті вже зареєстровано законопроект, внесений нардепом від ВО «Батьківщина» Сергієм Терьохіним, що теж спрямований на боротьбу з пірамідами, тож тепер у Верховній Раді зможуть обирати з-поміж двох ініціатив.