Закон і Бізнес


В Україні посилять кримінальну відповідальність за злочини проти довкілля


.

07.10.2021 13:09
1356

В Україні посилять кримінальну відповідальність за незаконні вирубку, перевезення, зберігання і продаж деревини, неліцензійну господарську діяльність з небезпечними відходами та приховування інформації про забруднення довкілля.


Проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти довкілля» уряд схвалив на засіданні 6 жовтня 2021 року, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на прес-службу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

«До цього часу кримінальні злочини проти природи належали до правопорушень невеликої тяжкості. Тепер ми значно посилюємо санкції для невідворотності покарання», - повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

У розділі 8 Кримінального кодексу України передбачається посилити відповідальність за вчинення злочинів проти природи та доповнити ще трьома новими статтями:

ст. 246-1 «Порушення правил заготівлі деревини в межах лісового фонду»;

ст. 246-2 «Незаконне перевезення, зберігання або збут деревини»;

ст. 246-3 «Незаконне ввезення в Україну або вивезення за її межі об’єктів тваринного або рослинного світу».

Пропонується встановити кримінальну відповідальність за господарську діяльність без проведення оцінки впливу на довкілля або без ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, чи з її порушенням. Якщо такі дії спричинили тяжкі наслідки, порушнику загрожуватиме обмеження волі на строк від 1 року до 3 років або позбавлення волі на той самий строк, із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Також передбачено посилення відповідальності за приховування/ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, який пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо у разі негативного впливу на здоров’я людей, флору і фауну, або заподіяння матеріальної шкоди у великому розмірі. За це передбачається кілька варіантів відповідальності:

- штраф від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

- обмеження волі на строк до 3 років.

Закон і Бізнес