Закон і Бізнес


ЄСІТС та обов’язкові email – що сьогодні розглядає ВР


.

05.10.2021 11:03
1613

Сьогодні, 5 жовтня, Верховна Рада розгляне законопроект, що передбачає поступове впровадження ЄСІТС - Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.


Згідно з порядком денним, законопроект №5433 «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» розглянуть у першому читанні, передає «Закон і Бізнес».

Законопроектом передбачається внесення змін до Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Після прийняття цього Закону очікується початок функціонування окремих підсистем та модулів ЄСІТС, що у свою чергу підвищить  ефективність діяльності судової системи та забезпечить діяльність судів у режимі реального часу, що зробить звернення до суду простішим і доступнішим для громадян.

Також у першому читанні заплановано розглянути законопроекти №3860, 3860-1, 3860-д. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства, Цивільного кодексу України) для забезпечення використання офіційної електронної адреси». Згідно з ним, громадянам України при отриманні чи заміні паспорта, а такою юридичним і фізичним особам–підприємцям під час реєстрації в державному реєстрі в обов’язковому порядку присвоюватиметься електронна адреса, призначена для офіційного листування. До того ж юридичні особи (у тому числі державні органи та органи місцевого самоврядування) та фізичні особи – підприємці  в обов’язковому порядку упродовж шести місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язані подати державному реєстратору відомості про свою офіційну електронну адресу. Передбачається що листи, отримані на цю електронну адресу, прирівнюватимуться до офіційних документів.

Закон і Бізнес