Закон і Бізнес


Діти за кордоном


.

№40 (1546) 02.10—08.10.2021
4038

Життя може скластися таким чином, що учорашня сім’я розпадеться й колишнє подружжя опиняться не тільки у різних містах, а й у різних країнах. Проте це не знімає з платника аліментів обов’язку з утримання дитини.


З огляду на це, Президент уніс до парламенту о проекту «Про внесення змін до Закону України «Про міжнародне приватне право» у зв’язку з ратифікацією Протоколу про право, що застосовується до зобов’язань про утримання» (№6107).

Ним пропонується внести зміни до низки статей згаданого закону, які регулюють питання визначення права, що підлягає застосуванню до зобов’язань про утримання. Наприклад, новою ст.67-1 буде встановлено, що у разі, коли особа, яка має право на утримання, але не може його одержати згідно з правом, визначеним відповідно до ч.1 ст.67 цього закону, то зобов’язання щодо утримання між батьками і дітьми регулюються правом держави суду.

Якщо ж особа, яка має право на утримання, звернулася з вимогою до суду в державі, в якій батько має місце проживання, зобов'язання щодо утримання між батьками і дітьми визначаються правом держави суду. Однак якщо одержати таке утримання буде неможливо, то застосовуватиметься загальне право.

Утім, убачається, що в Україні складніше буде не отримати судове рішення, а домогтися його виконання.