Закон і Бізнес


Розрубити вузол


.

№40 (1546) 02.10—08.10.2021
2365

Не потрібно жодних глобальних реформ. Достатньо змінити одну норму в 4 кодексах і буде вирішено проблему невиконання судових рішень. На цьому наголосив в.о. голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький.


Під час засідання керівного комітету проекту ЄС «Право-Justice» він звернув увагу на гостру проблему незадовільного виконання рішень судів. «Рівень виконання судових рішень надзвичайно низький. Основна проблема полягає в оскарженні виконавчих документів», — сказав О.Маловацький. 

На його думку, виконавчим документом може бути саме рішення суду. «Навіщо нам накази і виконавчі листи? Давайте обговорювати можливість скасування виконавчих документів. І тоді питання щодо виконання рішення суду взагалі не поставатиме», — запропонував в.о. голови ВРП. Тобто після того як рішення набирає законної сили — у ЄДРСР з’являється відповідна позначка і відразу блокуються рахунки особи, в якої виникають боргові зобов’язання за цим рішенням. 

Він також констатував, що наразі виконання судових рішень належить до компетенції Державної кримінально-виконавчої служби, яка перебуває в системі виконавчої влади. Проте відповідальність за їх невиконання дотепер покладена на судову влада. Тому, на його думку, доцільно надати вітчизняній Феміді дієві механізми контролю за виконанням судових рішень.