Закон і Бізнес


Повторно перевіряти суддів можна лише після революцій?


.

17.09.2021 13:56
3848

Лише одного разу в зв’язку з революційними подіями, зміною влади, зміною, можливо стандартів, можна перевірити суддів.


Таку думку під час Пленуму Верховного Суду, який сьогодні проходив в Києві, висловила голова ВС Валентина Данішевська, коментуючи положення Закону про реформу ВРП, що зобов’язує її членів пройти повторну перевірку на доброчесність, передає кореспондент «Закон і Бізнес».

«Ви пам’ятаєте, що під час реформи 2016 року (дехто називає її реформою 2014 року) була велика дискусія, зокрема, суспільна, з приводу того, чи не порушує повторне оцінювання суддів принцип незалежності суддів, і чи не є це впливом на суд», - нагадала В.Данішевська. - На той час усвідомлюючи те, що революційні події змушують владу іти на певні компроміси було прийнято рішення, а точніше досягнуто консенсусу, про те, що це може бути виключний, разовий підхід. Лише одного разу в зв’язку з революційними подіями, зміною влади, зміною, можливо стандартів, можна перевірити суддів. Нині Вища рада правосуддя наголошує, що наразі суддям пропонується пройти перевірку знову».

Нагадаємо, сьогодні Пленум збирався для того, аби вирішити на прохання Вищої ради правосуддя питання про подання до Конституційного Суду стосовно неконституційності окремих положень закону №1635-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя». Зрештою було вирішено зробити паузу у цьому питанні до 8 жовтня.

Закон і Бізнес