Закон і Бізнес


Тюремна фуа-гра


№38 (1544) 18.09—24.09.2021
1861

Здорова людина може голодувати 6-8 тижнів без особливих ризиків. Але, якщо ціна справедливості велика, а шанс бути почутим підвищується — безстрокове голодування є справді дієвим методом натякнути на беззаконня в Україні.


Верховна Рада прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до КПК», яким визначається процедура розгляду судами примусового годування засуджених та осіб, які тримаються під вартою (№4324). Тобто до засудженого, який оголосив голодування, зможуть застосувати примусове годування, якщо буде відповідне рішення суду. 

Ініціатива базується на рішеннях Європейського суду з прав людини про дозвіл на здійснення подібних маніпуляцій. Але виключно за умов медичної необхідності, дотримання законодавчої процедури прийняття рішення про примусове годування та гуманному способу введення поживних речовин.

Утім, як таке «годування» буде здійснюватися в Україні та чи будуть дотримані ті самі принципи гуманізму, можна лише припускати. Адже і тих, хто згоден їсти інколи верне від тюремної баланди.