Закон і Бізнес


Мін’юст та податкова наведуть лад в реєстрі актів цивільного стану


16.09.2021 13:54
1689

Аби навести лад в актових записах цивільного стану, реєстраційний номер облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код громадянина) автоматично додаватиметься в Реєстр актів цивільного стану громадян.


Відповідні зміни до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабміну від 22.08.2007 № 1064, Уряд уніс під час останнього засідання, передає «Закон і Бізнес».

Міністерство юстиції разом з Державною податковою службою мають звірити відомості Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

«Це дозволить Міністерству юстиції забезпечити послідовну ідентифікацію усіх актових записів цивільного стану, складених відносно особи»,- пояснив заступник міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Передбачається внесення РНОКП до Реєстру та унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі у разі:

- державної реєстрації визначених актів цивільного стану;

- усиновлення;

- позбавлення та поновлення батьківських прав;

- внесення до актових записів цивільного стану змін і доповнень, їх поновлення та анулювання, повторної видачі свідоцтва про державну реєстрації актів цивільного стану.

Отримання відомостей про РНОКП унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі особи планується здійснювати у порядку інформаційної взаємодії реєстрів  через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

У такий спосіб чиновники сподіваються скоротити кількість послуг, котрі потребують особистого звернення громадян до відділів ДРАЦС.

Закон і Бізнес