Закон і Бізнес


Вакцинація від COVID-19 або звільнення з роботи: ЄСПЛ відмовив у тимчасових заходах


.

27.08.2021 10:32
4228

Європейський суд з прав людини відхилив клопотання французьких пожежників про тимчасове зупинення вимог щодо обов’язкової вакцинації від коронавирусу.


Таке рішення колегія ЄСПЛ у складі семи суддів винесла 24 серпня, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на «ECHR.Ukrainian Aspect».

Французькі пожежники просили ЄСПЛ зупинити дію норми закону, за якою нещеплених можуть відсторонити від роботи без виплати платні. Високі судді прийшли до висновку, що такі вимоги не підпадають під дію ст. 39 Регламенту ЄСПЛ.

Нагадаємо, ця стаття передбачає можливість застосування тимчасових заходів. Палата або, коли це доцільно, її голова може – на прохання  сторони чи будь-якої іншої заінтересованої  особи  або  з власної ініціативи – вказати сторонам, який тимчасовий захід, на її думку, слід  вжити  в  інтересах  сторін  або   в   інтересах   належного провадження у справі.

672 співробітника і волонтера французької пожежно-рятувальної служби просили ЄСПЛ зупинити дію деяких положень закону, ухваленого у Франції 5 серпня.

Цей закон зобов’язує співробітників рятувальних служб в обов’язковому порядку вакцинуватися від COVID-19. Заявники просили зупинити дію цієї норми або положень, які усувають нещеплених від виконання професійних обов’язків без збереження заробітної плати. При цьому пожежні посилалися на те, що нова норма порушує їх право на життя і на повагу до приватного і сімейного життя (ст. 2 і 8 Європейської конвенції з прав людини).

Крім пожежників і рятувальників, французький закон поширюється також на викладачів та медичних працівників. Раніше у Франції ввели обмеження для нещеплених на відвідування барів і ресторанів, торгових центрів і культурних установ, а також для подорожей літаком або поїздом. Для всього цього вже слід пред’явити «паспорти здоров’я» у вигляді QR-коду або паперового сертифікату.

Закон і Бізнес