Закон і Бізнес


Кабмін пропонує розширити перелік важких робіт

Один з критеріїв - високий рівень нервово-емоційного та інтелектуального навантаження


.

19.08.2021 12:14
3375

Перелік важких та небезпечних робіт, які передбачають підвищену оплату праці, має визначатися на рівні угод і колективних договорів. Також слід встановити складові заробітної плати, які не враховуються під час встановлення її мінімального розміру.


Такі пропозиції містить проект Закону, спрямований на удосконалення порядку визначення розміру мінімальної заробітної плати на важких та небезпечних роботах, який Кабмін погодив під час останнього засідання, передає «Закон і Бізнес».

«На жаль, сьогодні деякі недобросовісні роботодавці використовують законодавчі прогалини і штучно занижують заробітну плату або збільшують норми праці без відповідного збільшення її оплати, - зауважила заступник міністра економіки Світлана Глущенко. - Запропоновані законодавчі зміни дозволяють зафіксувати мінімальний розмір плати, а всі доплати за несприятливі умови будуть нараховуватись додатково. Це сприятиме прозорості встановлення розміру оплати праці, пов’язаної з несприятливими умовами праці, та дозволить підвищити реальний рівень доходу таких працівників. Особливо це стосується осіб, які працюють на мінімальну заробітну плату».

Так, законопроектом деталізується перелік складових, які не враховуються для забезпечення розміру мінімальної заробітної плати:

- суми, на які підвищується оплата праці відповідно до статті 100 Кодексу законів про працю, – незалежно від способу встановлення такого підвищення (доплата, надбавка, підвищення окладу тощо);

- доплати за суміщення посад, виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника,

- сума індексації заробітної плати;

- сума компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків виплати заробітної плати.

Також проектом закону пропонується розширити перелік видів робіт, на яких працівникові може здійснюватись підвищена оплата праці, зокрема:

- доповнити їх роботами з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, а також в умовах підвищеного ризику для здоров’я;

- встановити чіткий критерій (атестація робочих місць за умовами праці, якщо інше визначено законодавством) для забезпечення обов’язкового встановлення підвищеної оплати праці.

Закон і Бізнес