Закон і Бізнес


«Дебільний» строк


Якуб Жульчик

№34 (1540) 14.08—24.08.2021
2365

Між критикою і образою - дуже тонка грань. Особливо якщо йдеться про президента. Якби в Україні діяв закон, аналогічний польському, то під слідством перебувала б не одна сотня користувачів соцмереж.


Про те, що на письменника Якуба Жульчика заведено кримінальну справу, стало відомо в березні 2021 року. У 2020-му президент Польщі Анджей Дуда в Twitter помилково привітав президента США Джо Байдена з успішною президентською кампанією, а не з перемогою на виборах, і вказав, що чекає «номінацію колегії вибірників».

Письменник у коментарях дорікнув главу держави в нерозумінні американського електорального процесу і підкреслив, що терміну «номінація колегії вибірників» не існує. «Джо Байден — 46-й президент США. Анджей Дуда — дебіл », — підсумував він.

Прокуратура порушила кримінальну справу проти письменника і передала обвинувальний висновок до Окружного суду Варшави.

На попередньому засіданні письменник стверджував, що своїми словами не хотів образити президента, а лише хотів покритикувати за необізнаність в електоральному процесі США. Його адвокат також звернув увагу, що письменник опублікував свої слова в соціальних мережах, а не стояв із цим написом «перед президентським палацом». Проте, суд залишився на стороні обвинувачення і відхилив клопотання про закриття справи.

Дата першого слухання у справі ще не призначена. Імовірно воно відбудеться наприкінці жовтня — на початку листопада цього року. В разі, якщо Я.Жульчіка визнають винним в образі президента, йому загрожуватиме до 3 років позбавлення волі.