Закон і Бізнес


ЄС докоряє Україні практикою видачі закордонних паспортів


05.08.2021 11:52
1940

Польща ідентифікувала громадян України, які мають більше одного законно оформленого паспорта, іноді зі зміненими особистими даними, які могли б дозволити їм залишатися в ЄС за межами обмеження 90 днів у будь-який 180-денний період.


Про це йдеться у четвертому звіті Єврокомісії в рамках механізму призупинення безвізових режимів, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на ЄП.

Тому в ЄС очікують, що Україна не тільки припинить видавати два чинні паспорти для виїзду за кордон, а й скасує чинність вже виданих додаткових документів.

«Скасувати можливість для громадян України мати одночасно більше одного дійсного паспорта; припинити видачу таких «додаткових» паспортів та скасувати чинність тих, які були видані», - йдеться у документі.

Рада ЄС затвердила механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами у лютому 2017 року. В документі прописано п’ять причин, через які можливе призупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, що перетворюється на джерело міграційної загрози. П’ята причина для можливого скасування безвізу – відкат у проведенні реформ.

Закон і Бізнес