Закон і Бізнес


Поганий приклад


№31 (1537) 31.07—06.08.2021
2028

У 2019 році управління освіти та науки міської ради звільнило директора навчального закладу за вчинення аморального проступку.


Ситуація полягала в тому, що директор систематично принижувала вчителів, працівників ліцею, а до заступника було «особливе» ставлення — її директор ображала в присутності вчителів та учнів.

Заступник подала звернення до міського голови й начальника управління освіти та науки з проханням утрутитись і припинити знущання. Управління науки та освіти створило комісію, яка відвідала навчальний заклад. Під час зустрічі директор поводила себе аморально, нецензурно висловлювалася стосовно як членів комісії, так і свого заступника. Усе це відбувалося в присутності вчителів та учнів молодших класів. Члени комісії склали відповідний акт, і в подальшому директора було звільнено.

Однак до суду було подано позовну заяву про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі. Проте суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову.

Не погодившись із таким судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу. Суд апеляційної інстанції констатував, що звільнення є законним, а підстав для поновлення на роботі немає.

Оскільки директор недостойною поведінкою скомпрометувала себе перед учнями, учителями, працівниками управління освіти та науки, порушила моральні норми, утративши тим самим авторитет, дискредитувала себе, вона підлягає звільненню з роботи за п.3 ст.41 Кодексу законів про працю. До такого висновку дійшов суд апеляційної інстанції. Інтереси управління освіти у справі представляли адвокати об’єднання «Вишневий та партнери».