Закон і Бізнес


Яслі на околиці


№30 (1536) 24.07—30.07.2021
2173

Місце в звичайному дитячому садку — часом недосяжна мрія багатьох батьків в Німеччині. Правда, іноді вони не раді тому, що домоглися бажаного, і змушені судитися з владою.


З 2013 року формально кожен малюк у ФРН має право на місце в державній установі по догляду за дитиною, як тільки йому виповниться рік. Але закон — законом, а реальність — реальністю. І кожна жінка знає, що їй, а також батькові дитини, протягом кількох місяців чекає нелегка боротьба за місце під сонцем, пише DW.

Про те, що новонароджений претендує на догляд у держустанові вже з року, бажано повідомити держслужбу відразу, тільки-но малюк з’явився на світ, причому — в письмовій формі. Влаштувати у яслі повинні міська, сільська або інша влада.

Жительці Франкфурта-на-Майні начебто пощастило: місце її однорічному сину надали. Однак не поруч із будинком і не біля її роботи. Щоб відвезти сина до садку на машині матері доводилося щодня витрачати на дорогу (з урахуванням заторів) плюс-мінус 2 год.

Молода жінка спочатку терпіла, але потім вирішила подати до суду на місцеву владу. І виграла справу: суд у Франкфурті-на-Майні постановив, що їй повинні виплатити €23 тис. в якості компенсації за те, що держава не змогла надати їй та її сину прийнятний дитячий садочок.

Як значиться в постанові суду, закон зобов’язує не просто влаштувати дитину до дошкільного закладу, а надати місце, «яке відповідає конкретним індивідуальним потребам дитини та її батьків у часі і просторі». А розмір компенсації суд визначив виходячи з того, що через щоденні поїздки жінка втратила не тільки частину доходу, але й істотну кількість нервових клітин.

Як повідомляє Кельнський інститут дослідження німецької економіки, в 2019 році кожній десятій дитині у віці до 3 років було відмовлено в садку. Незважаючи на мільярдні інвестиції, пропозицію постійно відстає від попиту. Крім того, все більше матерів в країні не хочуть відмовлятися від роботи довше, ніж на рік.