Закон і Бізнес


Припущення - не для забезпечення

Відсторонення від посади не може ґрунтуватися на припущеннях – доведено в суді


№30 (1536) 24.07—30.07.2021
2944

Керуючий адвокатським бюро «Євгена Пеліхоса» Євген Пеліхос, захистив права клієнта у першій та другій інстанціях від необґрунтованого застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади.


Прокурори Офісу Генерального прокуратура під час розгляду в суді апеляційної скарги вказували на те, що клієнт обіймає посаду, яка має прямий зв’язок із минулою посадою, яку він займав у 2013 році. Отже, існує ризик використання нинішньої посади для впливу на розслідування кримінального провадження щодо масових протестів у 2013—2014 роках.

Зі свого боку, сторона захисту доводила, що нинішня посада клієнта в МВС жодним чином не пов’язана із його минулою посадою. До того ж, було встановлено, що за весь час клієнт, не користувався своїм службовим становищем, аби тим чи іншим чином якось вплинути на розслідування кримінального провадження, в якому з 2014-го до 2021 року він мав статус свідка і сумлінно виконував процесуальні обов’язки.

Київський апеляційний суд установив, що докази прокурорів ґрунтувалися лише на припущеннях можливості вчинення тих чи інших незаконних дій, до яких начебто може вдатися клієнт. Отже, у застосуванні заходу забезпечення було відмовлено.