Закон і Бізнес


Поголовував і досить


.

№30 (1536) 24.07—30.07.2021
4346

Двічі в одну посаду не ввійдеш. Нардепи взялися за зміну існуючого порядку перебування на адмінпосадах в судах Ноу-хау торкнутися як голів касаційних судів та Голови Верховного Суду, а й судів по всій країні.


Парламентарі внесли проект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№5778), яким хочуть позбавитися голів, які займають свою посаду надто довго, права претендувати на другий строк та протягом 3 років взагалі обіймати якісь адмінпосади. 

Термін перебування на посаді також хочуть зменшити з 4 до 3 років. Зміни стосуватимусь всіх керівників судів, включно із Головою ВС, його заступником та головами касаційних судів. В останніх, до речі, у грудні спливає перший строк призначення. 

Утім, є поправка на дефіцит кадрів: автори визнають недоцільність поширення цих норм на суди, де не більше 5 суддів. Утім, за ротацією автори заховали ще й спробу зекономити. Обранці хочуть виключити надбавку в розмірі 10% до посадового окладу суддям, які виконують адміністративні функції. Адже час для виконання цих повноважень забезпечується меншим коефіцієнтом навантаження. 

На додачу, автори хочуть заборонити суддям претендувати на членство у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Раді суддів та Вищій раді правосуддя, судді, який сукупно більше 5 років обіймав адмінпосаду в суді.

Утім, як відомо, аналогічні спроби були і раніше. Однак, кожне таке обмеження не має зворотної дії в часі. Тобто у разі схвалення такого закону він поширюватиметься виключно на керманичей, що будуть обрані після набуття ним чинності.