Закон і Бізнес


Закон про покарання за недостовірне декларування підписаний


19.07.2021 17:21
1455

За декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Законом передбачені штрафи та покарання у вигляді обмеження волі. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 1531-IX (прийнятий на базі проекту № 4651), про це повідомила прес-служба Офісу Президента, передає «Закон і Бізнес».

«Відтепер визнається умисним внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2 тис. (за чинною редакцією - до 4 тис.) прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Розмір штрафу- від 3 тис. до 4 тис. (за чинною редакцією - від 2,5 тис. до 3 тис.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також передбачається покарання у вигляді обмеження волі на строк до двох років.

На суму понад 2 тис. (за чинною редакцією - понад 4 тис.) прожиткових мінімумів - штраф у розмірі від 4 тис. до 5 тис. (за чинною редакцією - від 3 тис. до 5 тис.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років, а також передбачається покарання у вигляді обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі строком на один рік», - йдеться у повідомленні.

Особа, яка вчинила таке кримінальне правопорушення, не може бути звільнена від відповідальності, навіть якщо вона:

- щиро покаялася й активно сприяла розкриттю злочину та повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду;

- примирилася з потерпілим.

Особі не може бути призначено більш м'яке покарання, ніж передбачено законом; або застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон і Бізнес