Закон і Бізнес


Реабілітація «довічників»


№29 (1535) 17.07—23.07.2021
3109

У парламент укотре внесли проект, який має на меті створити механізм перегляду вироків для осіб, які були засуджені за радянським процесуальним законом. Йдеться про близько 100 осіб, які отримали пожиттєве покарання та досі його відбувають.


Тож у проекті «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України» (№5747) пропонують запровадити дієвий, на думку автора, механізм перегляду справ «довічників».

Суть доволі проста — надати право на апеляційне оскарження особам, які у суді не визнали себе винуватими, але продовжують відбувати довічне покарання. Отримають таке право особи, засуджені за Кримінально-процесуальним кодексом 1961 року. 

У разі якщо під час касаційного розгляду буде виявлено наявність неоднакового застосування судами кримінально-процесуального законодавства або Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, то справа може бути передана на розгляд Великої палати Верховного Суду.

Утім, проект має і більш прагматичну ціль. У пояснювальній записці йдеться, що утримання «довічників» у найближчому майбутньому стане більш затратним. Адже люди почнуть старіти та хворіти, а тому їхнє звільнення дозволить державі зекономити.