Закон і Бізнес


Бюджетні «стелі»


№28 (1534) 10.07—16.07.2021
7407

Критична ситуація з оплатою праці працівників судової гілки влади буде «зацементована» до 2024 року. При тому, що насправді розмір зарплат залишиться на рівні 2020 року.


На це звернув увагу голова Ради судді Богдан Моніч під час чергового засідання робочої групи з питання фінансування судової гілки влади, яка працює при Комітеті Верховної Ради з питань правової політики. 

Він нагадав, що робоча група затвердила пріоритети при вирішенні питання про збільшення граничних видатків на потреби судової гілки влади. І першим із них значиться забезпечення оплати працівників апарату на рівні 20% премії, 30% інших стимулюючих виплат та 2 матеріальні допомоги на рік.

Натомість, як з’ясували в РСУ, стосовно окремих розпорядників закладаються стимулюючі виплати в розмірі 80—90%, у деяких інших — 50%. Хоча в Міністерстві фінансів наполягають, аби премії планувались в розмірі не більше 20% від річного фонду оплати праці, а решта — лише за рахунок економії цього фонду.

Втім, уже до 15 вересня парламенту має бути представлений проект державного бюджету на 2022 рік. За словами Б.Моніча, він готується таким чином, що практично всім розпорядникам бюджетних коштів «доведені стелі» на рівні минулого року. «Це означає, що ті розпорядники, які мали фінансування на належному рівні, отримують його в тому самому обсязі. Як у приказці: «хто жив — той живе», — підсумував голова РСУ.