Закон і Бізнес


План по актам


.

№28 (1534) 10.07—16.07.2021
2080

Аби законодавство не змінювалося хаотично, велика група народних депутатів укотре спробує ввести нормотворчу діяльність у якісь рамки та процедури. Зокрема, і для самих себе.


Проект закону «Про правотворчу діяльність» (№5707) — це по суті ще одна спроба реалізувати вимогу Конституції щодо врегулювання нормотворчої діяльності. Адже за 25 років парламент так і не спромігся ухвалити такий акт.

Як відзначають автори проекту, важливою його новацією є «визначення правових засад планування правотворчої діяльності» та її наукове забезпечення. Власне пропонований документ і справляє враження наукової розвідки, що покладена в основу чиєїсь дисертації. 

Серед положень проекту можна виокремити таке поняття як правовий експеримент — «випробування управлінського рішення з метою отримання інформації щодо сформульованої проблеми». Провести такий експеримент можна буде або на окремій території, або відносно невеликого кола суб’єктів. Строк дії такого експерименту — до 3-х років. 

Загалом документ містить 66 статей покрокових детальних інструкцій та вимог до нормативного акту. Проте бракує головної — та відповідальності за недотримання вимог закону та наслідки експерименту. Адже без цього такий закон матиме статус хіба що добрих побажань.