Закон і Бізнес


IPhone за ціною радіоняні


№26-27 (1532-1533) 26.06—09.07.2021
2151

Від розвитку інтернет-торгівлі не відстають і податкові органи. Так, в Німеччині з 1 липня, почали діяти нові правила, згідно з якими за будь-яку посилку з-за меж Євросоюзу доведеться доплатити податок.


За допомогою нових правил ЄС хоче запобігти недобросовісній конкуренції з боку постачальників із третіх країн. Дотепер для їх товарів діяла порогова межа в €22, що звільняло від сплати податку на додану вартість за її вміст.

Однак, така система, як з’ясували німецькі митники, іноді використовувалася для ухилення від сплати податків. Так, продавці маркували посилки цінниками на цю суму і нижче, хоча всередині знаходилися дорожчі речі, пише DW.

Тепер усі товари вартістю нижче €22 з країн, що не входять в ЄС, обкладатимуться 19%-вим ПДВ. Для книг і продуктів харчування податок складе 7%. При цьому мито як і раніше справлятиметься із товарів фактичною вартістю €150 і вище.

На думку німецьких експертів, споживачам слід погодитися із дещо вищими цінами, бо це гарантує чесну конкуренцію. Крім того, не повинно бути такого, що продавець декларує радіоняню вартістю €15, а насправді у посилці виявляється iPhone.

Раніше ряд експертів спрогнозував, що через переміщення значної частини торгівлі в онлайн багато торгових мереж на тлі пандемії можуть зникнути. Так, згідно з аналізом Інституту вивчення торгівлі в Кельні, в результаті кризи через пандемію до 2023 року свої двері зачинять до 80 тис. магазинів.