Закон і Бізнес


ВРП скаржиться на адвоката до КДКА – обіцяла віддячити судді


.

02.07.2021 10:25
2068

За повідомленням судді Харківського районного суду Харківської області Олега Назаренка про втручання адвоката Ш. у його діяльність Вища рада правосуддя вирішила звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону.


Відповідне рішення було ухвалене під час останнього засідання ВРП, передає «Закон і Бізнес».

Суддя розглядає цивільну справу щодо визнання осіб такими, що втратили право на користування житлом. Поки тривала перевірка місць реєстрації відповідачів, і провадження не було відкрите, адвокат надіслав клопотання про задоволення позовних вимог.

В ньому, серед іншого, зазначав, що позивач нібито має особисту домовленість із суддею, тож просив суд прийняти подарунок – $400. Захисник написав, що у випадку винесення рішення на користь позивача, вона подарує судді $4000, а також додав до клопотання ксерокопії «подарунку» – $400.

Отримавши зазначеного листа із додатками, законник направив термінове повідомлення за номером 102 співробітникам поліції. Наступного дня у приміщенні суду провели невідкладні слідчі дії та внесли відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.369 Кримінального кодексу (пропозиція хабара службовій особі).

У ВРП зазначають, що Ш., яка є адвокатом та здійснює незалежну професійну діяльність щодо захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги, мала передбачити наслідки надіслання до суду клопотання вказаного змісту та усвідомлювати, що його надходження до суду може бути розцінено суддею як втручання в діяльність щодо здійснення правосуддя у конкретній справі.

Закон і Бізнес