Закон і Бізнес


Ухвала проти зловживань


№26-27 (1532-1533) 26.06—09.07.2021
2304

Нардепи взялися виправляти несправедливість, пов’язану з відсутністю у слідчих суддів та суду достатніх процесуальних механізмів для здійснення якісного контролю під час досудового розслідування.


Відповідну ідею висловили у проекті «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та деяких інших законодавчих актів України»(№5661).

Серед іншого, пропонується доповнити КПК нормою, яка б передбачала механізм своєчасного реагування на виявлені слідчим суддею або судом порушення прав людини. Обранці пропонують надати такий інструмент як постановлення окремої ухвали в межах здійснення судового контролю. Й аби не було бажання зловживати, визначено розмір грошового стягнення: до 3 неоподатковуваних мінімумів (51 грн.) на перший раз та до 10 н.м.д.г. (170 грн.) — за неодноразове.

Крім того, запроваджується кримінальна відповідальність потерпілого за завідомо неправдиві показання та злісне ухилення від явки до слідчого, прокурора чи суду.

Спростять і розгляд слідчим суддею питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Принаймні не буде потреби фіксувати перебіг засідання за допомогою технічних засобів.