Закон і Бізнес


Інвестування за кордон: НБУ змінив правила


.

30.06.2021 12:08
1139

Для здійснення фізичною особою-громадянином України інвестиції в іноземні фінансові інструменти резидент-торговець цінними паперами діятиме як брокер (за рахунок такої фізособи).


Сьогодні, 30 червня, набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 29 червня 2021 року №62 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», передає «Закон і Бізнес».

В НБУ запевняють, що цей нормативний документ посилить захист громадян при інвестуванні за кордон. Адже відтепер, кошти в іноземній валюті переказуватимуться з поточного рахунку громадянина в банку на поточний рахунок торговця, відкритий в цьому ж банку, з подальшим їх переказом за кордон або на поточні рахунки нерезидентів, відкриті в Україні.

Також зміни спрямовані на регулювання послуг, які надаються уповноваженими установами у сфері торгівлі валютними цінностями.

Так, уповноважені установи матимуть змогу продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу фізособи, яка здійснює таку операцію.

Також уповноваженим установам буде дозволено здійснювати купівлю та продаж готівкової іноземної валюти фізособам за безготівкові кошти у гривні у касах уповноважених установ, їх відокремлених підрозділів, пунктах обміну іноземної валюти.

Банки зможуть здійснювати операції з купівлі та продажу банківських металів із фізичною поставкою за безготівкові кошти у гривні фізособам, а також банківських металів у вигляді монет на аналогічних умовах – юридичним особам.

Уточнено перелік виключень з річного е-ліміту для низки валютних операцій юросіб та фізосіб-підприємців.  Зокрема, до них було віднесено операції з відшкодування резидентом-боржником коштів нерезиденту гаранту, який виконав забезпечене гарантією чи порукою зобов’язання резидента боржника перед резидентом-кредитором.

Закон і Бізнес