Закон і Бізнес


Монетизації проїзду


№25 (1531) 19.06—25.06.2021
2238

Уряд уважає, що із безоплатним проїздом у транспорті, а також низкою інших привілеїв для пільговиків час закінчувати. Бо це не справедливо, оскільки не всі можуть користатися такими пільгами.


Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг» (№5651) пропонує перейти на іншу модель соціальної підтримки пільгових категорій громадян — виплату грошей.

Згідно із урядовою ініціативою, з усіх законодавчих актів, що передбачають безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті приберуть можливість користуватися ним на підставі відповідних посвідчень. Водночас органи місцевої влади зможуть самостійно визначити порядок грошової компенсації витрат на проїзд для пільгових категорій — осіб з інвалідністю, ветеранів війни і праці, чорнобильців, пенсіонерів, багатодітних сімей тощо.

Також місцева влада, а не Кабінет Міністрів надаватиме пільги щодо встановлення та оплати стаціонарних телефонів, капітального ремонту будинків для тих громадян, хто зараз має такі пільги.

З одного боку, тепер усі пільговики отримають фіксовану суму на проїзд, що визначать місцеві органи і яка може різнитися залежно від місцевості. З іншого — їм доведеться самим вирішувати, чи варто зайвий раз їхати кудись чи краще зекономити кошти, наприклад, для оплати комунальних послуг.