Закон і Бізнес


Засвідчені докази


.

№24 (1530) 12.06—18.06.2021
2080

У Міністерстві юстиції націлилися на реформу нотаріату. Передбачається наділити нотаріусів додатковими повноваженнями, зокрема, в частині забезпечення доказів.


Це передбачено проектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності» (№5644). 

Зокрема, він передбачає масштабну цифровізацію нотаріальної діяльності, перехід до єдиного нотаріату без поділу на округи та розширення сфери компетенції нотаріусів.

Так, у нотаріуса можна буде зареєструвати шлюб та розлучення, встановити факт родинних відносин або належності правовстановлюючих документів особі. Також він засвідчуватиме вірність паперової копії електронного документа або дані (інформацію), на підставі яких встановлюється наявність або відсутність обставин, що мають юридичне значення.

У межах реалізації нової функції щодо забезпечення доказів нотаріуси зможуть фіксувати інформацію, яка відома особі, проводити огляд речей або веб-сайтів, здійснювати відео- та аудіозапис. Вочевидь, що відповідні зміни мають бути внесені і до процесуальних кодексів.