Закон і Бізнес


Врятовані бездоріжжям


У Черкаській області нещодавно навіть відбувся «похорон» бездоріжжя (фото: ТСН)

№24 (1530) 12.06—18.06.2021
3970

Робоча група визначилася із розташуванням нових судів ще у 5-ти областях. Для цього довелося навіть враховувати рельєф місцевості та наявність транспортного сполучення.


Так, у Чернівецькій області кількість судових установ буде удвічі перевищувати кількість нових районів: 6 на 3. У Вижницькому районі буде один окружний суд на два колишніх райони. На базі Сокирянського суду об’єднаються ще три. А у Чернівецькому створять 3 окружні суди, а також ще один — в обласному центрі.

На Тернопільщині залишиться тільки 4 із 17 судів: у Бережанах, Кременці, Тернополі та Чортківі.

У Харківській області буде 14 окружних судів замість 37-ми, але це також удвічі більше, ніж кількість нових районів. При цьому в самому Харкові залишиться 6 (замість 9-ти). Тут враховувалося як розташування правоохоронних органів, наявність відповідної інфраструктури, так і необхідність вирівнювання навантаження. 

На Хмельниччині довелося брати до уваги складну логістику та банальну відсутність доріг. Також бракує приміщень для укрупнення судів. Тому тут буде 8 судів на 3 райони.

У Черкаській області на 4 райони буде 6 окружних судів. Тут теж є проблеми із транспортним сполученням між колишніми райцентрами. Тому, не виключено, що в Уманському районі буде таки 2 окремі суди. 

Тепер робоча група починає детальний аналіз пропозицій, аби врахувати всі аспекти майбутньої мережі судів, аби вийти із пропозиціями щодо її остаточного затвердження парламентом.