Закон і Бізнес


Дітям — дружбу


№24 (1530) 12.06—18.06.2021
1697

У Міністерстві юстиції пропонують ліквідувати загальноосвітні школи та професійні училища соціальної реабілітації. Натомість створити спеціалізовані центри соціально-психологічної реабілітації дітей.


Таку ідею урядовці запропонували у проекті «Про юстицію, дружню до дитини» (№5617). Обґрунтовують свою ідею в Кабінет Міністрів доволі прагматично. 

Мовляв, наразі в Україні функціонує лише одна школа соціальної реабілітації, де перебуває 10 дітей. Натомість її роботу забезпечує 60 осіб, на що витрачається 894 тис. грн. на рік, тобто, на місяць на одну дитину йде 7450 грн. 

Водночас є 75 центрів соціально-психологічної реабілітації, в яких перебуває 2100 вихованців. На утримання одного витрачають близько 16 тис. грн. на місяць. В результаті такої оптимізації до центрів будуть направлятися діти, які стали жертвами домашнього насильства, чиї батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків, постраждалі від стихійного лиха, а також діти, які перебувають у складних життєвих обставинах або засуджені до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, тощо.

Проект декларує серйозну ціль — посилити захист прав і ресоціалізацію неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення. Втім, більше виглядає на прагнення міністра юстиції розпродати ще якесь майно — тепер і спецшколи.