Закон і Бізнес


ВРП може відсторонити суддю ВС та позбавити його доплат


.

08.06.2021 09:11
14257

Сьогодні, 8 червня, збереться на засідання Вища рада правосуддя. Зокрема, вона розгляне подання Першої ДП про тимчасове відсторонення судді ВС Валентина Сердюка від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат.


Проект порядку денного засідання ВРП оприлюднено на сайті Ради, передає «Закон і Бізнес».

Порядок денний № 42
засідання Вищої ради правосуддя
8 червня 2021 року

1. Розгляд клопотання першого заступника Генерального прокурора Говди Романа Михайловича про тимчасове відсторонення судді Донецького окружного адміністративного суду ЧЕРЕПОВСЬКОГО Євгена Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

2. Розгляд матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення суддів на посади до місцевих судів:

Бойчука Андрія Юрійовича - Приморського районного суду міста Одеси;

Панчука Миколи Валерійовича - Кремінського районного суду Луганської області

3. Розгляд подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про тимчасове, строком на шість місяців, відсторонення судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду СЕРДЮКА Валентина Васильовича від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань суддівської етики та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

4. Розгляд скарги Маселка Романа Анатолійовича на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 1 березня 2021 року № 497/2дп/15-21 про відмову у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду СТУПАК Ольги В’ячеславівни та припинення дисциплінарного провадження.

5.  Розгляд заяви КАСМІНІНА Олександра Володимировича від 13 травня 2021 року щодо зміни підстави звільнення з посади судді Апеляційного суду Полтавської області.

6.  Про припинення відставки судді ЦЕЛУХА Анатолія Петровича у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

7. Про затвердження висновків членів Вищої ради правосуддя про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя:

1) Матвійчука В.В. – за повідомленням судді Окружного адміністративного суду міста Києва ГАРНИКА Кирила Юрійовича;

2) Матвійчука В.В. – за повідомленням суддів Третього апеляційного адміністративного суду ЛУКМАНОВОЇ Ольги Миколаївни, ДУРАСОВОЇ Юлії Володимирівни, БОЖКО Людмили Андріївни;

3) Саліхова В.В. – за повідомленням судді Печерського районного суду міста Києва ГРИГОРЕНКО Ірини Володимирівни;

4) Сухового В.Г. – за повідомленням судді Заводського районного суду міста Запоріжжя МАРЧЕНКО Нінелі Валеріївни;

5) Сухового В.Г. – за повідомленням судді Закарпатського апеляційного суду КОНДОРА Романа Юлійовича;

6) Сухового В.Г. – за повідомленням судді Ширяївського районного суду Одеської області АЛЕКСЄЄВОЇ Ольги Вячеславівни.

8. Різне.

Закон і Бізнес