Закон і Бізнес


Злочин проти прав


№23 (1529) 05.06—11.06.2021
6870

У парламенті зареєстрували проект, яким пропонують визначати порядок притягнення до відповідальності суддів та інших посадовців, винних у вчиненні дій або бездіяльності, які стали підставою порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Таку ідею висунуто в проекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за невиконання рішень Європейського суду з прав людини» (№5577). Він передбачає, що сам факт винесення ЄСПЛ рішення проти України, що набуло статусу остаточного, стане підставою для внесення відомостей до ЄРДР про скоєння злочину 

Крім того, направлення особою скарги до Страсбургу та початок комунікації між ЄСПЛ та Урядом фактично буде підставою для усунення судді або чиновника від розгляду справи за її участі. Адже проект пропонує визнавати це «конфліктом інтересів».

Іншим проектом (№5578) пропонують встановити більш короткий строк досудового розслідування щодо злочину, який скоєно суддею, або іншою посадовою чи службовою особою, що призвів до порушення конвенції та винесення ЄСПЛ рішення проти України. На це відводиться лише 3 місяці — без можливості продовження цього строку.

Якщо ж правоохоронні органи не вкладуться у відведений час, матеріали справи передадуть до відповідного дисциплінарного органу. Причому в такому випадку строк притягнення до відповідальності відраховуватиметься не з моменту вчинення проступку, а з дня набуття рішенням ЄСПЛ статусу остаточного.