Закон і Бізнес


Нотаріусам відкриють доступ до демографічного реєстру


03.06.2021 16:05
2643

До Єдиного державного демографічного реєстру дадуть доступ нотаріусам. Оновлений порядок доступу передбачатиме використання сертифікованих ключів.


Члени Комітету ВР з питань правової політики під час останнього засідання рекомендували парламенту ухвалити за основу проект Закону № 3989 щодо уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.

Метою документу є усунення неузгодженостей, які є в законах «Про нотаріат» та «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. А саме, у першому з них зазначається, що нотаріус обов’язково використовує цей реєстр, а у другому – серед суб’єктів, що мають доступ до нього, нотаріусів немає.

Окрім цього, лише у паспортах-книжечках містяться всі відмітки про зміну місця реєстрації особи. Натомість ID-картка містить лише первинну інформацію, а всі зміни вносяться вже до відповідного реєстру. Водночас актуальне місце реєстрації особи має визначатись нотаріусом при укладенні тих чи інших правочинів.

Закон і Бізнес