Закон і Бізнес


Погоджено схему окружних судів п’яти областей


Голова РСУ Богдан Моніч зазначив, що у підготовці нових мереж окружних судів робоча група має враховувати пропозиції з регіонів.

01.06.2021 13:16
7622

Робоча група при Комітеті ВР з питань правової політики яка займається змінами мережі загальних місцевих судів в областях у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою, погодила схему новоутворених судів для п’яти областей.


Йдеться про схему для Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської та Сумської областей, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Ради суддів України.

Першими свою схему представили відповідальні особи Кіровоградської області. Голова Кропивницького апеляційного суду Валерій Драний зазначив, що погодженню нової схеми окружних судів регіону передували численні обговорення як з головами місцевих судів, керівництвом територіального управління ДСА України, так і з очільниками області та районів.

За новою схемою у Кіровоградській області передбачається створення шести окружних судів замість 21, що працюють сьогодні. Кіровоградська область за новим поділом поділена на чотири райони: Новоукраїнський, Олександрійський, Голованівський і Кіровоградський. «Саме на це ми орієнтувалися при визначені окружних судів, межі яких збігатимуться з межами районів, - зауважив голова Кропивницького апеляційного суду Валерій Драний. - Єдине, що ми залишили на додаткове доопрацювання, це розташування Новоукраїнського окружного суду. Допоки ми схиляємося до того, щоб він розташовувався у приміщенні Маловисківського районного суду, оскільки зараз будівля суду у процесі добудови. По її завершенню приміщення буде значно більшим, просторішим, ошатнішим і відповідатиме усім вимогам будівельних норм, включно із доступністю для маломобільних груп населення».

За основу змін у Львівський області було взято попередню схему утворення окружних судів, яка суттєво не відрізняється від нинішнього територіально-адміністративного устрою. Відтак, в області буде створено вісім районних окружних судів, три з яких у місті Львові.

У Полтавській області з 31 місцевого загального суду після реорганізації залишиться 10 окружних районних судів. «Відповідно до нового поділу в Полтавській області утворено чотири райони і до об’єднання ми пропонуємо практично 2/3 усіх судів області, - зазначив начальник Полтавського ТУ ДСА Віталій Федько. - Зокрема, Полтавський район об’єднає всі суди міста Полтави та району. За штатною чисельністю – це 47 суддів. Ми маємо велику надію, що цей окружний суд буде розташований в приміщенні колишнього Кадетського корпусу, який зараз на реконструкції, і представляє собою історичну та архітектурну перлину Полтави площею 13 тисяч метрів квадратних. Якщо ми спільними зусиллями відновимо цю споруду, то це буде найкращий суд України».

Голова Рівненського апеляційного суду Олег Полюхович проінформував, що в області на чотири райони, буде утворено шість окружних судів. З них три діятимуть у новоутвореному Рівненському районі, один суд в місті Рівне, Костопільський та Здолбунівський окружні суди.

У ДСА повідомили, що також були взяті до уваги і пропозиції представників Сумської області.

На наступному засіданні робочої групи свої пропозиції представлять представники Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей.

Закон і Бізнес