Закон і Бізнес


Як зупинити «екоцид»


№22 (1528) 29.05—04.06.2021
1331

У гонитві за короткостроковими прибутками керівники великих компаній, як правило, не звертають уваги на шкоду, що завдається природі. Чи можна запобігти таким злочинам?


Європейський парламент намагається ввести в міжнародний лексикон поняття «екоцид», тобто екологічного вбивства. Депутати вже схвалили набір формулювань для злочинів проти довкілля, які є четвертою за прибутковістю кримінальною діяльністю в світі, повідомляє Euronews.

Правда, є і розбіжності. Так, правоцентристи виступають за те, щоб розширити цю ініціативу і забезпечити суворі покарання для осіб або компаній, що забруднюють землю, воду і атмосферу. «Вони повинні нести таке саме покарання, як в Америці. А ми в Європі досить старомодні щодо такого виду злочинів», — зазначив депутат з Нідерландів Антоніус Мандерс.

«Зелені» пропонують підвести під визначення екоциду діяння, які заподіюють особливо тяжкої шкоди природі та планеті. Депутат від цієї партії Марі Туссен з Франції закликає передбачити це в європейському законодавстві.

«Вивчаючи діяльність корпорацій, ми бачимо, як короткострокові економічні інтереси змушують йти на такі проступки директорів, які перебувають під тиском, наприклад, своїх акціонерів. Але якщо запровадимо такі правила, це позбавить акціонерів можливості чинити тиск на керівників таких компаній як Total, Esso, Shell з тим, щоб вони продовжували експлуатувати викопне паливо і тим самим наражали на небезпеку все живе», — вважає вона

З усіх гілок влади Євросоюзу визначення екологічних злочинів схвалив поки що тільки Європарламент. Однак депутати не мають наміру зупинятися і просуватимуть свою ініціативу як через Єврокомісію, так і уряди країн-членів.