Закон і Бізнес


Як правильно обрати найменування юридичної особи - поради Мін’юсту


.

26.05.2021 15:47
1560

При створенні юридичної особи, необхідно аби її назва відповідала встановленим державою вимогам. Вони визначені в профільному законі «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».


У Міністерстві юстиції пояснили, як правильно обрати найменування юридичної особи, передає «Закон і Бізнес».

Назва юридичної особи повинна містити інформацію про її організаційно-правову форму (крім державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади АРК, державних, комунальних організацій,  закладів, установ) та назву. Найменування може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи та інші відомості згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм юросіб, установленими Цивільним та Господарським кодексами України та профільним законом. Найменування релігійної організації, в свою чергу, може містити інформацію про її організаційно-правову форму виключно за бажанням такої юридичної особи.  Найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування).

Крім того, Мін`юст нагадує, що у найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати:

- повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, або похідні від цих найменувань, або історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабінет Міністрів України, — у найменуваннях юридичних осіб приватного права;

- символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.  Заборона їх використання встановлена Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

- терміни, абревіатури, похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.

З вимогами до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки можна ознайомитися за посиланням.

Закон і Бізнес