Закон і Бізнес


«Пронизані» рішення


.

№21 (1527) 22.05—28.05.2021
1931

Кримінальне судочинство — справа мужніх суддів та креативних представників самоврядної професії. Іноді останнім, аби привернути увагу Феміди, навіть не обов’язково бути захисниками конкретного клієнта.


Суддя Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Юрій Мантуляк розглядає кримінальне провадження щодо вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення).

Адвокат, попри відсутність повноважень захисника у цій справі, за словами законника, надіслав на адресу суду звернення, в якому вдався до оцінки фактичних обставин справи та судових рішень. Мовляв, Ю.Мантуляк не реагує на його зауваження, а його судові рішення «пронизані відвертим упередженим ставленням до підсудних».

Крім того, адвокат спробував оцінити професійні якості служителя Феміди, і навіть зазначив мету листа — «привернути увагу колективу». Тож суддя вирішив привернути увагу Вищої ради правосуддя (№1753/1/6-21) і Генерального прокурора, аби ті вжили заходів у рамках чинного законодавства.