Закон і Бізнес


Омріяне побачення у ВРП


.

№19-20 (1525-1526) 15.05—21.05.2021
2265

Іноді сторони провадження більше прагнуть бачити законників на засіданнях дисциплінарного органу, ніж у межах проваджень, в яких беруть участь.


Суддя Полтавського апеляційного суду Василь Маліченко розглядає справу щодо вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 Кодексу про адміністративні правопорушення (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння).

У рамках одного із засідань адвокат обвинувачуваного розпочав свій виступ із того, що «якийсь суддя районного суду постановив рішення, яке, на його думку, є незаконним, тому він звернувся зі скаргою до Вищої ради правосуддя», адже вважає що тепер суддю притягнуть до відповідальності, повідомив законник.

В.Маліченко зробив йому зауваження, мовляв недопустимо в будь-який спосіб тиснути на суд, спонукаючи прийняти рішення на чиюсь користь. Проте в подальшому сторона погрожувала служителю Феміди дисциплінарними скаргами не менше ніж 5 разів.

Також адвокат наполягав на можливості задати питання свідкам. Але коли суддя пішов на зустріч, отримав відповідь: «Зустрінемося на засіданні ВРП!». 

Про тиск на суд і дії адвоката В.Маліченко повідомив ВРП (№1892/0/6-21) та Генерального прокурора.