Закон і Бізнес


Плату за транспортування газу оскаржили до суду


.

18.05.2021 16:12
1572

Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якою з 1 січня 2021 року була визначена річна замовлена потужність об’єкта (об’єктів) споживача за транспортування газу, просять скасувати в судовому порядку


Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду м.Києва, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу суду.

Позивач оскаржує постанову НКРКЕП №580 від 6 березня 2020 року «Про внесення змін до Кодексу газорозподільних систем». Відповідно до оскаржуваної постанови, з початку 2021 річна замовлена потужність споживача визначається виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об'єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року, але не може бути меншою, зокрема, за 126 куб. м – для побутового споживача, який використовує природний газ для підігріву води та приготування їжі.

Позивач вважає, що постановою порушуються його права, оскільки він використовує вдвічі менший обсяг природного газу, а повинен сплачувати за транспортування 126 куб.м. в обов’язковому порядку.

Наразі судом вирішується питання відкриття провадження в адміністративній справі.

Закон і Бізнес