Закон і Бізнес


Улітку планують приватизувати Львівську виправну колонію


.

07.05.2021 14:14
2120

На 3 червня заплановано продажу Львівської виправної колонії №48 в системі онлайн-аукціонів Prozorro.


Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська під час робочого візиту до Львова, передає «Закон і Бізнес». 

Приватизація колонії відбуватиметься в рамках спільного проекту Фонду держмайна і Міністерства юстиції України – «Велика приватизація в’язниць». Окрім Львівської виправної колонії №48, на аукціон виставлено ще Південну виправну колонію №51. 

«Кілька років тому, коли установа ще функціонувала, вона була наповнена усього на 40%. Тому Мін’юст прийняв управлінське рішення щодо доцільності консервації ДУ «Львівська виправна колонія (№48)» – з січня 2018 року вона не здійснює правозастосовні та правоохоронні функції відповідно до своїх основних завдань,- говорить Д.Малюська,- усіх засуджених тоді перевели до інших установ виконання покарань з відповідним режимом. Але, попри консервацію об’єкта, кошти на його утримання продовжували витрачатися з державного бюджету». 

Львівська виправна колонія №48 йде на приватизацію двома лотами: перший – об'єкти нерухомості, розташовані на земельній ділянці 10,6 га, зі стартовою ціною 132,7 млн грн.; другий – нерухоме майно, розміщене на 3 га землі, зі стартовою ціною 3,4 млн грн.

Загалом в рамках реформи пенітенціарної системи планується приватизувати 35 виправних закладів по всій Україні, 4-8 з яких вже у 2021 році. Ці заклади часто незаповнені та працюють неефективно, що є неприйнятним для платників податків, за чий кошт утримуються такі установи.

Закон і Бізнес