Закон і Бізнес


У Греції не все є


.

№18 (1524) 01.05—14.05.2021
1686

Локдаун в Греції тривав півроку. Але терпіння не безмежне — ані у влади, ані у населення. Тому країна вирішила піти на послаблення карантину, щоб поправити справи з економікою.


Так, від 15 травня іноземні туристи, які отримали обидва щеплення від коронавирусу або мають при собі негативний тест, зможуть знову вільно в’їжджати в країну. Тут уже відновили роботу ресторани і кафе, які обслуговують клієнтів на вулиці, пише DW.

Питання про те, чому режим локдауну вирішили скасувати саме зараз, в Греції не задає ніхто, навіть опозиція. А все тому, що за місяці на карантині терпіння греків досягло межі, а екзистенційні страхи посилилися як ніколи.

Влада вважає, що на шляху до повернення до нормального життя грекам повинні допомогти щеплення, самостійне тестування і... гарна погода. Відновлення роботи туристичної галузі дуже важливо для економіки країни, адже доходи від неї становлять чверть ВВП Греції.

Судячи з усього, тим, хто відправиться до Греції відразу після зняття локдауну, вдасться познайомитися з нею в практично унікальних умовах, а саме без звичного напливу туристів. Зазвичай наприкінці весни Акрополь в Афінах відвідують близько 15 тис. осіб на день. Однак у квітні 2021 року ця кількість можна було сміливо зменшити у 15 разів. Те саме стосується міст Дельфи, Кносс, Олімпія і Епідавр, які традиційно є магнітами для туристів.

Важливу роль у розробці стратегії щодо відкриття країни для туристів зіграло і рішення прищепити всіх без винятку жителів островів з населенням до 10 тис. осіб. Метою кампанії була можливість надати цим островам статус «вільних від ковіду».

Однак тим, хто цього літа збереться у відпустку до Греції, варто врахувати, що нічним життям насолодитися там все ж не вийде. Початок комендантської години перенесуть з 21.00 на 23.00, але про її повне скасування поки що не йдетсья.

Крім того, під питанням відкриття культурних і розважальних установ, таких як театри, концертні та кінозали і нічні клуби. Живі виступи музикантів у тавернах теж поки не дозволені.