Закон і Бізнес


У черзі на житло


.

№18 (1524) 01.05—14.05.2021
2375

Конституційному Суду належить відповісти на запитання, чи є дискримінацією за ознакою місця проживання зняття з квартирного обліку в разі переїзду особи до іншого населеного пункту.


Відповідну скаргу до КС подав Олексій Абрамович. На його думку, п.2 ч.2 ст.40 Житлового кодексу не відповідає Конституції. Громадянин стверджує, що внаслідок застосування судом апеляційної інстанції оспорюваних ним положень ЖК він був дискримінований за ознакою місця проживання через те, що після переїзду до іншого міста був знятий з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Як наслідок, право його сім’ї на житло, гарантоване ч.2 ст.47 Конституції, було порушено.

Оскільки в основі цього інституту лежить територіальний принцип, то для перебування на квартирному обліку дійсно потрібно постійно проживати, а не лише бути зареєстрованим. Тож, на перший погляд, жодної дискримінації закон не містить.

Другий сенат КС уже відкрив провадження та провів перші слухання. Свою думку із цього приводу також мають висловити органи державної влади, наукові установи та члени науково-консультативної ради при Суді.