Закон і Бізнес


Як правильно проставляти апостиль – пояснення Мін`юсту


.

27.04.2021 13:28
3060

Для апостилювання документів, що видаються органами юстиції та судами, а також документів, що оформляються нотаріусами України, необхідно звернутися до ДРАЦС чи нотаріуса.


Як правильно здійснити процедуру проставлення апостиля,- пояснювали у Міністерстві юстиції, передає «Закон і Бізнес».

Проставлення апостиля здійснюється за заявою особи, яка подає такі документи. Її можна направити до органу поштою (з-за кордону та для проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану) або ж звернутися особисто.

При подачі заяви необхідно пред’явити посадовій особі територіального органу Міністерства юстиції України, нотаріусу документ, що посвідчує особу, та подати:

- оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;

- документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати.

Коли заява про проставлення апостиля надіслана поштовим зв’язком, копія документа, що підтверджує право на звільнення від сплати, повинна бути засвідчена в установленому законодавством порядку. За результатом прийняття заяви та документів, поданих для проставлення апостиля, заявнику, який звернувся до територіального органу Міністерства юстиції, нотаріус має видати відривну частину заяви. Вона містить відомості про номер заяви, дату її прийняття, кількість поданих документів, прізвище, ім’я та по батькові заявника і суму сплачених коштів за надання послуг з проставлення апостиля.

Закон і Бізнес