Закон і Бізнес


Гайда до арбітра!


№16 (1522) 17.04—23.04.2021
975

Крім Міжнародного комерційного арбітражного суду та Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті в Уряді хочуть створювати нові постійно діючі установи та розширити перелік правовідносин, по захист яких можна до них звертатися.


У проекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності арбітражів» (№5347) пропонується визнати засновниками постійно діючих арбітражних установ неприбуткові організації, зареєстровані відповідно до норм національного права, або філії та представництва організацій, що зареєстровані відповідно до законодавства іноземної держави та є засновниками арбітражних установ за кордоном.

Також урядовці пропонують розширити перелік відповідних спорів. Зокрема, передбачається можливість розгляду арбітражем справ у спорах із цивільно-правових договірних відносин у сферах приватизації майна, публічних закупівель, із корпоративних відносин, що виникають із договору, без обов’язкової арбітражної угоди, укладеної між юридичною особою та всіма її учасниками, а також спорів за участю нерезидента, які пов’язані зі здійсненням інвестицій іноземним інвестором в Україні або українським інвестором за кордоном.

Вирішили передбачити й такий собі запобіжник від зловживання правами. Передбачається, що постійно діючі арбітражні установи, утворені після набрання чинності законом, зможуть здійснювати розгляд справ у спорах щодо нерухомого майна через 5 років з дня їх державної реєстрації.