Закон і Бізнес


Особливості вирішення спорів з фермерськими господарствами обговорили у ВС


.

13.04.2021 16:55
1385

Судді ВС, науковці та практикуючі юристи обговорили проблеми теорії, практики і перспектив законодавчої трансформації права постійного користування у системі речових прав на землю.


Судова палата для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності КГС ВС і Національна школа суддів України організували та провели круглий стіл «Право постійного користування земельною ділянкою. Особливості вирішення спорів за участю фермерських господарств», передає «Закон і Бізнес».

«Земельні спори – це, мабуть, найпоширеніша категорія спорів, касаційний перегляд яких здійснює Верховний Суд. А з огляду на недосконалість земельного законодавства, його постійні зміни земельні спори характеризуються значною складністю, оскільки вони зачіпають істотні інтереси сторін і в багатьох випадках є соціально значущими»,- прокоментував актуальність заходу викладач-координатор, суддя ВС у відставці Олександр Потильчак.

Учасники круглого столу заслухали доповіді спікерів (із презентаціями спікерів можна ознайомитися тут) на теми, що стосувалися особливостей розгляду спорів щодо права постійного користування земельними ділянками, практики ВС у визначенні юрисдикційності спорів за участю фермерських господарств, огляду позицій Верховного Суду щодо спорів, пов’язаних зі створенням, здійсненням діяльності та банкрутством фермерських господарств,  теорії та практики права постійного користування у системі речових прав на землю та інше.

Закон і Бізнес