Закон і Бізнес


Президент схвалив виплату допомоги під час локдауну


07.04.2021 12:04
1124

ФОПи та наймані працівники підприємств у регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки, діяльність яких визначено у переліку КВЕД, можуть розраховувати на державну допомогу.


Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 1358-ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», передає «Закон і Бізнес».

Фізична особа-підприємець може претендувати на 8 тис. гривень, якщо його бізнес зареєстрований понад 3 місяці тому, і він не є одночасно найманим працівником, а працівник - якщо його середня заробітна плата не перевищує 30 тис. грн на місяць і він не працює за сумісництвом в організації.Необхідною умовою отримання матеріальної підтримки також є вчасна сплата організацією ЄСВ. 

Працівники, які працюють на підприємствах, що застраховані на території областей, котрі потрапляють у «червону» зону, можуть зареєструвати відповідну заяву на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг.

В ОП повідомляють, що окрім гарантованої державою допомоги, ФОПи та наймані працівники зможуть додатково одержати виплати з місцевих бюджетів, якщо орган місцевого самоврядування ухвалить відповідне рішення.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон і Бізнес