Закон і Бізнес


Санкції для тезки


№15 (1521) 10.04—16.04.2021
12390

Власник італійського ресторану в місті Верона був дуже здивований, дізнавшись, що мінфін США вніс його в «чорний список». Таке ім'я дійсно фігурувало в списку санкцій, але малася на увазі інша людина.


Нещодавно з’ясувалося, що мінфін США помилився. У січні 2021 року Білий дім ввів санкції щодо Алессандро Баццоні, але не ресторатора, а бізнесмена, який продовжував співпрацювати з нафтовим сектором Венесуели, пише Бі-Бі-Сі.

У 2019 США наклали санкції на державну нафтову компанію Petroleos de Venezuela у рамках своєї стратегії з примусу до відставки президента Ніколаса Мадуро. Санкції стосовно А.Баццоні були продовженням цієї кампанії.

Через кілька місяців помилка була виявлена, і мінфін США все ж виключив італійського ресторатора з чорного списку. Однак, юристи стверджують, що помилки такого типу трапляються регулярно і можуть дорого обійтися тим, хто отримав мітку від мінфіну США.

«Іноді уряд використовує інформацію, яку кожен може знайти в Інтернеті. Якщо її належним чином не перевірили, легко можуть статися помилки. Але аби довести, що людина або компанія потрапили в чорний список випадково, можуть знадобитися місяці та чималі гроші», — пояснив юрист Steptoe & Johnson у Гонконзі Ніколас Тернер.

Як приклад, він навів китайського виробника телефонів Xiaomi, щодо якого США також ввели нові санкції. Стверджувалося, що Xiaomi передає дані китайському уряду та військовим. Але у березні 2021 року Xiaomi домоглася попередньої судової заборони на введення деяких із цих санкцій. Суд встановив, що у влади США не було достатніх доказів для введення обмежень.

До речі, про випадки, коли мінфін США вводив би санкції щодо власних громадян, у відкритих джерелах не згадується.