Закон і Бізнес


Нашкребти по засіках


№13 (1519) 27.03—02.04.2021
11949

Судовій владі обіцяють додати грошей. Але не 5,65 млрд грн., як просив профільний комітет у пропозиціях до бюджету-2021, а значно менше. Решту судовій владі доведеться вишукати у власних кишенях.


Такими були підсумки чергового засідання робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади. Представник Комітету Верховної Ради з питань правової політики Сергій Демченко пообіцяв що ось-ось до парламенту внесуть законопроект, що збільшить асигнування на судову систему на 600 млн грн.

Але це — лише перспективи. З реального — 68,5 млн грн., які планується забрати у тих, кому вони менш потрібні, і спрямувати на зарплати працівників апарату та поточні видатки судів.

Зокрема, «зайвими» виявилися 28,5 млн грн. у поки що непрацюючої Вищої кваліфікаційної комісії суддів, 25 млн грн. заберуть у територіальних управлінь Державної судової адміністрації, 15 млн грн. — у Національної школи суддів. Можливо, ще 7 млн грн. «віддасть» Вищий суд з питань інтелектуальної власності, який цьогоріч навряд чи запустять.

Втім, рішення про перерозподіл прийматимуть після узгодження з Вищою радою правосуддя. Але не важко підрахувати що нашкрябаного вистачить хіба що на те, аби один місяць збільшити середню зарплату працівників апарату десь на 2 тис. грн.

Натомість у Раді суддів наполягають, аби зарплата працівників апарату забезпечувалося не нижче рівня 2019 року.