Закон і Бізнес


Місто для дерев


Влада Мадрида намагається озеленити якомога більше громадських місць, як-от вокзал «Аточа».

№12 (1518) 20.03—26.03.2021
1539

Урбанізація й екологія — дві протилежні течії в розвитку міст. Тому щороку експерти вибирають місто, в якому ведеться найбільш ефективна політика створення та збереження зелених зон.


Другий рік поспіль «містом для дерев» визнаний Мадрид. Це звання присуджується продовольчою програмою ООН і НКО «Arbor Day Foundation», що розвиває «зелені» міста.

Столиця Іспанії отримала звання в першу чергу за те, що протягом 2020 року висадив 9000 нових дерев. Журі також відзначило зусилля мерії по відновленню міських дерев після снігового шторму, що обрушився на Мадрид на початку 2021 року. Серед ініціатив — посадка нових дерев і клонування старих, особливо цінних.

Звання «Місто для дерев» присуджується щорічно, а їх власники складають мережу «Tree Cities of the World», яка частково оновлюється щороку. Зараз до цього переліку включено 120 міст зі всього світу.

Учасники мережі мають продемонструвати знання і вміння дбайливо поводитися з зеленими насадженнями в місті. І найбільше таких міст — у США. А серед європейських країн найбільше дбають про зелень в Іспанії (10) і Великій Британії (11 міст). На жаль, Україна в цьому списку не представлена, але є російський Красноярськ.

Раніше мерія Мадрида оголосила, що висадить у місті 13 тис. дерев до кінця 2022 року. У першу чергу нові дерева займуть місця в порожніх посадкових ямах на вулицях і бульварах.