Закон і Бізнес


Код здоров’я


Аби потрапити до деяких визначних пам'яток, теж буде потрібен код.

№12 (1518) 20.03—26.03.2021
4278

Донедавна Туреччина залишалася однією з небагатьох країн, куди українці могли відправитися на відпочинок без особливих перешкод. Але з 15 березня відвідування цієї країни потребуватиме додаткових зусиль.


Влада зажадала від туристів попереднього заповнення електронних анкет. Відповідну форму необхідно заповнити в останні 72 години перед вильотом. Анкета опублікована на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини і доступна на 6 мовах.

Туристам необхідно вказати паспортні дані, мобільний телефон, адресу електронної пошти, назву авіакомпанії, дату вильоту, номер рейсу і адресу перебування в Туреччині. Після цього система створить HES-код. З його допомогою влада відслідковуватиме можливі контакти c хворими і зв'язуватися з туристами в разі встановлення таких випадків.

Подібні коди кілька місяців тому стали обов’язковими для жителів Туреччини.

Якщо анкету не заповнено вчасно, пасажира можуть просто не пустити в літак або ж оштрафувати після прильоту до Туреччини. Правда, ці вимоги не поширюються на транзитних пасажирів, а також дітей до 5 років включно.

У самій Туреччині HES-код знадобиться для входу в державні установи, банки, лікарні, а також місця громадського відпочинку, такі як кав’ярні, парки, театри, салони краси, лазні тощо. Також без нього будуть неможливі подорожі по країні.